جستجو
اخبار و رخدادهای حقوقی
جدیدترین ها
پر بازدید‌ترین‌‌ها
آرشیو
کتاب «وضعیت حقوق بشر آمریکا در سال 2015» منتشر شد
معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر از تدوین و انتشار کتاب «وضعیت حقوق بشر آمریکا در سال 2015» خبر داد.
نشست «حقوق شهروندی و سالمندان» برگزار شد
نشست علمی - تخصصی «حقوق شهروندی و سالمندان» توسط دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی حقوق شهروندی با حضور سیدمحمد هاشمی - حقوقدان - با هدف تبیین حقوق شهروندی و سالمندان برگزار شد.
استقلال قاضی با مشورت کردن مغایرتی ندارد
معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر اینکه استقلال قاضی با مشورت کردن مغایرتی ندارد، گفت: قضات باید با تمام انرژی در رساندن حق به حق دار تلاش کنند.
آمادگی مجلس برای حل اختلاف پلیس و کانون سردفتران در مورد نقل و انتقال خودرو
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از آمادگی مجلس برای حل اختلاف بین نیروی انتظامی و کانون سردفتران در مورد نقل و انتقال خودرو خبر داد.
حوزه نظارت و ارزشیابی نقش مغز دستگاه را ایفاءمی کند
معاون منابع انسانی دادگستری کل استان تهران با تاکید بر اینکه حوزه نظارت و ارزشیابی نقش مغز را در این دستگاه ایفاء می کند، مطرح کرد: هدف از بازرسی آن شناخت نقاط قوت، ضعف و همچنین استقبال از رویه های موثر و بدیع در اداره شعب و خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع است.
سیاست قوه قضاییه در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر تغییر نکرده است
دومین نشست دادستانی تهران با موضوع آسیب های اجتماعی - مواد مخدر و روان گردان- به ریاست دکتر جعفری دولت­ آبادی دادستان تهران برگزار شد.
افتتاح طرح آزمایشی سامانه ابلاغ الکترونیکی در دادگستری قزوین
طرح آزمایشی سامانه ابلاغ الکترونیکی روز شنبه - 20 شهریور ماه - در دادگستری استان قزوین افتتاح می شود.
انتشار مجموعه قوانین و مقررات انتخابات با آخرین اصلاحات
آخرین اصلاحات مربوط به قوانین انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور منتشر شد.
پرونده شهرداری را قاطع رسیدگی می کنیم/افراد و رسانه ها در پرونده های مفاسد موج سواری نکنند
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر برخورد قاطع دستگاه قضا با مفاسد بدون توجه به مسائل جناحی و سیاسی، به موضوع واگذاری املاک شهرداری اشاره کرد و گفت: این پرونده با دقت و متانت و در چارچوب قانون مورد بررسی قرار می گیرد، اما در کنار آن اجازه موج سواری و سوءاستفاده از موضوع را هم به کسی نخواهیم داد.
اجباری شدن وکالت؛ راه حل اشتغال فارغ التحصیلان حقوق و سبک تر شدن بار دادگستری
رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه موسسات حقوقی که مورد تایید کانون وکلای دادگستری نیستند، معضلی برای قوه قضائیه و دولت محسوب می شوند.
نقش معاون اول دادستان کل کشور در نظارت بر آرای قضایی
معاون اول دادستان کل کشور به تشریح نقش خود در نظارت بر آرای قضایی پرداخت.
افراد متخلف را باید از میان مدیران خارج کنیم
رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بیشتر مدیران کشور افرادی خدوم هستند ولی تعدادی نیز به عنوان میکروب وارد می شوند و مدیران را بدنام کرده اند. وظیفه ما این است که این افراد را از میان مدیران خارج کنیم و اگر تخلفی کرده اند نیز مجازات شوند.
طولانی شدن پروسه طلاق مشکلات را حل نمی کند
دبیر کمیته پیشگیری از طلاق قوه قضاییه با اشاره به افزایش زمان برای جاری شدن طلاق توافقی گفت: طولانی کردن پروسه طلاق مشکلات معضل طلاق را حل نمی کند.
طرح استفساریه قانون انتخابات مجلس در دستور کار شورای نگهبان
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به تعداد زیاد مصوبات ارسالی به شورای نگهبان و اینکه این هفته شورای نگهبان در دو نوبت صبح و عصر جلسه خواهد داشت، از بررسی طرح استفساریه تبصره (۳) ماده (۵۲) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان خبر داد.
وظیفه ما در حراست از خون شهدا، تلاش برای اجرای عدالت است
رییس کل دادگستری استان تهران با تکریم جایگاه رفیع شهدا مطرح کرد: امروز وظیفه همه ماست که در حراست از خون پاک شهدای بزرگوار از طریق ارائه خدمت هرچه بیشتر به مردم و اجرای عدالت در سنگر قضا، تلاش کنیم.
قرآن کریم مستحکم ترین راه و روش را به انسان می آموزد
معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: قرآن کریم مستحکم ترین راه و روش را به انسان می آموزد و به افرادی که اعمال نیک و عمل صالح دارند بشارت می دهد.
اطلاعیه استرداد وجه کارت اعتباری برخی از داوطلبان آزمون قضاوت 95
اطلاعیه استرداد وجه کارت اعتباری داوطلبانی که موفق به ثبت نام در آزمون قضاوت سال 1395 نشده اند، از سوی مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه صادر شد.
تشکیل هیئت وی‍ژه رسیدگی به واگذاری املاک خاص در تهران
دادستان کل کشور گفت:از فردا هیئتی تشکیل خواهیم داد تا موضوع را هم از بابت صیانت از حقوق عمومی و بیت المال و هم از حقوق اشخاصی که بی پایه به آنها اتهام زده می شود در حالی که جرم و محکومیت آنها قطعی نیست بررسی کند.
دادستان کل کشور مامور رسیدگی به مطالب منتشره علیه شورای شهر تهران شد
پیرو ارسال نامه رئیس شورای اسلامی شهر تهران به رئیس قوه قضاییه در خصوص مطالب منتشره علیه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، آیت الله آملی لاریجانی با صدور ابلاغی دادستان کل کشور را مأمور رسیدگی به این موضوع کرد.
اطلاعیه سازمان بازرسی کل کشور در خصوص واگذاری املاک در شهرداری تهران
سازمان بازرسی کل کشور در خصوص موضوع «واگذاری املاک در شهرداری تهران» اطلاعیه ای صادر کرد.
اجرای حکم قصاص قاتل پزشک اردبیلی
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از اجرای حکم قصاص قاتل پزشک اردبیلی خبر داد.
بیانیه مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران در آستانه سالگرد فاجعه منا
مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) در آستانه سالگرد فاجعه منا ضمن تشکیل کمپین بین المللی" به کدامین گناه" بیانیه ای را صادر کرد.
محاکم تجدیدنظر در اولویت برنامه ریزی های ما قرار دارد
رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه محاکم تجدیدنظر در اولویت کارها و برنامه ریزی های ما قرار دارد، مطرح کرد: از ابتدای سال جاری 18 قاضی به این مجموعه اضافه شده و سعی بر این داریم که تا پایان شهریور ماه، حداقل 22 قاضی دیگر نیز به مجموعه تجدیدنظر اضافه کنیم.
فرهنگ بسترساز قانونمداری است
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: سوءاستفاده تعداد انگشت شماری از مدیران و مسئولان را نمی توان به تمامی مدیران و مسئولان خدمتگزار تعمیم داد.
نظر الوندی درباره لایحه الحاق ایران به پروتکل اختیاری کنوانسیون حقوق کودک
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: اقدام دولت در تدوین لایحه "الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل اختیاری کنوانسیون حقوق کودک در مورد بکارگیری کودکان در منازعه مسلحانه" اقدام طبیعی بوده و در چارچوب قوانین و مقررات است، ولی به هر حال تصمیم با نمایندگان مجلس است.
نامه قالیباف درباره «واگذاری املاک شهرداری» به سازمان بازرسی ارجاع شد
رئیس دفتر دادستان کل کشور گفت: با توجه به موارد مطروحه در رسانه ها مبنی بر واگذاری املاک شهرداری تهران به اشخاص بدون رعایت موازین قانونی، شهردار تهران مراتب را طی نامه ای محضر دادستان کل کشور تقدیم داشته و درخواست رسیدگی کرده است.
قانون اساسی ایران یکی از پیشروترین قوانین اساسی جهان است
رئیس قوه قضائیه گفت: کسانی که می گویند قانون اساسی را قبول داریم، اما سکولار هستیم، دروغ می گویند.
گزارشگر ویژه در موقعیتی نیست که درباره قوانین کیفری و اجرای احکام نظر دهد
به دنبال صدور بیانیه توسط احمد شهید در رابطه با اجرای مجازات اعدام تعدادی از قاچاقچیان مواد مخدر، معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر به این بیانیه واکنش نشان داد و گفت: گزارشگر ویژه که روزهای پایانی ماموریت خود را می گذارند، ظاهرا همچنان اصرار دارد که به موضعگیری های سیاسی، جانبدارانه و حمایتگرایانه خود به ویژه از تروریست ها و سوداگران مرگ، ادامه دهد.
اظهارات مداخله جویانه احمد شهید درباره اعدام قاچاقچیان
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران بار دیگر در اقدامی خصمانه با دخالت در امور قضایی کشورمان، اعدام قاچاقچیان موادمخدری را در ایران محکوم کرد.
دستگاه دیپلماسی تلاش خود را برای پیگیری هرچه بهتر حادثه منا انجام دهد
معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) از مسئولان و دستگاه دیپلماسی خواست که تلاش خود را در جهت پیگیری هرچه بهتر حادثه منا با توجه به وعده تشکیل کمیته حقیقت یاب و ارائه گزارش به خانواده شهدا بیشتر کنند.
دولت آبادی تاکید کرد: لزوم برخورد قاطع و سریع با باندهای سرقت و ناامنی
نشست دادستانی تهران با موضوع پیش گیری و مقابله با سرقت با حضور سرپرستان نواحی، رییسان دوایر نظارت بر زندان ها، قضات شعب ویژه سرقت، سردار محمدیان رییس پلیس آگاهی تهران و دیگر مسوولان انتظامی، به ریاست دکتر جعفری دولت آبادی، دادستان تهران برگزار شد.
بررسی استملاک ملک توسط اتباع خارجی
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از دستور جلسات جداگانه کارگروه های حقوق بین الملل و حقوق جزای این کمیسیون خبر داد.
لایحه اصلاح قانون بودجه تایید شد
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه اصلاحیه بودجه سال 95 خبر داد.
نباید نگران امحای کالای قاچاق بود
سخنگوی قوه قضاییه خطاب به مسئولان به ویژه مسئولان قضایی، گفت: مبارزه با قاچاق کالا را با بهانه های مختلف کمرنگ نکنید.
پورمحمدی: در مقابل تحریم، اقتصاد مقاومتی کردیم و تحریم را شکست دادیم
وزیر داگستری گفت: در مقابل تحریم واقعا اقتصاد مقاومتی کردیم و تحریم را شکست دادیم و این دستاورد بزرگی برای ملت ما بود.
باید از تفسیر سلیقه ای قانون جلوگیری شود
رییس کل دادگستری استان یزد گفت: هدف از تشکیل کمیته قضایی حمایت از سرمایه گذاری، دور زدن قانون نیست بلکه هدف، جلوگیری از مانع تراشی های بی جهت و تفسیرهای سلیقه ای از قانون است.
وزیر دادگستری: منافقین نمی توانند چهره انقلاب را بد جلوه بدهند
وزیر دادگستری گفت: منافقین نمی توانند چهره انقلاب را بد جلوه بدهند.
طرح ساماندهی حقوق های مدیران بعد از تعطیلات به صحن مجلس ارائه می شود
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که طرح ساماندهی حقوق های مدیران بعد از تعطیلات به صحن مجلس ارائه می شود.
اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوع مطرح شده پیرامون پرستاران
سخنگوی قوه قضاییه گفت: حجاب وظیفه شرعی و قانونی است و اختصاص به زن ندارد.
اقدام نیروی انتظامی در ثبت سند خودرو، مقدماتی است نه حقوقی
سخنگوی قوه قضاییه گفت: اختلافی بین نیروی انتظامی و سازمان ثبت در خصوص ثبت سند خودرو وجود دارد؛ آن کاری که نیروی انتظامی انجام می دهد یک عمل مقدماتی است نه حقوقی.
ممنوعیت حمل و تولید و واردات سلاح سرد
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از مصوبه امروز این کمیسیون در مورد ممنوعیت حمل سلاح سرد و تولید و عرضه آن خبر داد.
اظهارات محسنی اژه ای درباره «فیش های حقوقی»، احضار «فواد صادقی» و پرونده تخلف دارویی
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به موضوع فیش های حقوقی گفت: همه در این باره حرف زدیم، اما اینکه چه کردیم و چه می خواهیم بکنیم در عمل مشخص می شود.
هشدار رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه به کارچاق کن ها
رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه ضمن هشدار به کارچاق کن ها، گفت: دستگاه قضایی بدون ذره ای اغماض با هرگونه فساد و افرادی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب خائن به کارکنان و ظالم به مردم هستند، برخورد قاطع خواهد کرد.
خدمت به مردم از بالاترین عبادات است
رئیس قوه قضاییه در جمع مسئولان قضایی استان خراسان رضوی در مشهد با تشریح فلسفه سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، این نظام را نظامی کارآمد و بی بدیل سیاسی دانست.
انتشار منشور حقوق شهروندی به زودی
وزیر دادگستری با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای دستگاه ها و کارمندان نهادهای قضایی به منظور اجرای حقوق شهروندی از انتشار منشور حقوق شهروندی از سوی دولت یازدهم در آینده نزدیک خبر داد.
حساب های بانکی شرکت های متخلف بورسی با حکم مرجع قضایی مسدود می شوند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشبه) مقرر کردند اعطای مجوز توسط سازمان بورس به شرکت ها پس از ارائه گزارش های مالی حسابرسی شده مجاز است و در صورت تخلف از اجرای این بند حساب های بانکی اعضای هیات مدیره شرکت های مشمول با اعلام سازمان بورس و حکم کرجع قضایی مسدود خواهد شد.
تعطیلی بخش «وی آی پی» بیمارستان خصوصی با حکم تعزیرات
مدیرکل تعزیرات حکومتی اصفهان از رسیدگی به پرونده یک بیمارستان در شعبه ویژه تخلفات بهداشتی این استان خبر داد.
آثار مبارزه با قاچاق کالا باید برای مردم محسوس باشد
دادستان عمومی و انقلاب تهران، نظارت و اقدام پلیس و نهادهای امنیتی در خصوص انبارهای محل نگهداری کالاهای قاچاق در اطراف تهران و ارائه مکتوب آمار این انبارها از سوی پلیس و نهادهای مرتبط با آن را ضروری دانست.
پورمحمدی:دشمن به دنبال آزار امنیتی ملت ایران است
وزیردادگستری گفت:دشمن به دنبال آزار امنیتی ملت ایران است.
وزیر دادگستری: سعی شده منابع قابل توجهی به بهزیستی تخصیص یابد
وزیر دادگستری با بیان اینکه رسالت بزرگی بر عهده بهزیستی است، گفت: سعی کرده ایم منابع قابل توجهی به سازمان بهزیستی تخصیص دهیم؛ هر چند با مشکلات عمده بودجه مواجهیم اما اهتمام و تلاشمان این است که به این بخش توجه مناسب صورت گیرد.

کتاب «وضعیت حقوق بشر آمریکا در سال 2015» منتشر شد

20 شهریور 1395

نشست «حقوق شهروندی و سالمندان» برگزار شد

20 شهریور 1395

استقلال قاضی با مشورت کردن مغایرتی ندارد

20 شهریور 1395

آمادگی مجلس برای حل اختلاف پلیس و کانون سردفتران در مورد نقل و انتقال خودرو

20 شهریور 1395

حوزه نظارت و ارزشیابی نقش مغز دستگاه را ایفاءمی کند

20 شهریور 1395

سیاست قوه قضاییه در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر تغییر نکرده است

20 شهریور 1395

افتتاح طرح آزمایشی سامانه ابلاغ الکترونیکی در دادگستری قزوین

20 شهریور 1395

انتشار مجموعه قوانین و مقررات انتخابات با آخرین اصلاحات

17 شهریور 1395

پرونده شهرداری را قاطع رسیدگی می کنیم/افراد و رسانه ها در پرونده های مفاسد موج سواری نکنند

17 شهریور 1395

اجباری شدن وکالت؛ راه حل اشتغال فارغ التحصیلان حقوق و سبک تر شدن بار دادگستری

17 شهریور 1395

نقش معاون اول دادستان کل کشور در نظارت بر آرای قضایی

17 شهریور 1395

افراد متخلف را باید از میان مدیران خارج کنیم

17 شهریور 1395

طولانی شدن پروسه طلاق مشکلات را حل نمی کند

17 شهریور 1395

طرح استفساریه قانون انتخابات مجلس در دستور کار شورای نگهبان

17 شهریور 1395

وظیفه ما در حراست از خون شهدا، تلاش برای اجرای عدالت است

17 شهریور 1395

قرآن کریم مستحکم ترین راه و روش را به انسان می آموزد

17 شهریور 1395

اطلاعیه استرداد وجه کارت اعتباری برخی از داوطلبان آزمون قضاوت 95

17 شهریور 1395

تشکیل هیئت وی‍ژه رسیدگی به واگذاری املاک خاص در تهران

17 شهریور 1395

دادستان کل کشور مامور رسیدگی به مطالب منتشره علیه شورای شهر تهران شد

17 شهریور 1395

اطلاعیه سازمان بازرسی کل کشور در خصوص واگذاری املاک در شهرداری تهران

13 شهریور 1395

  • تعداد رکوردها : 7160
اخبار و مطالب شما :

آخرین آرای وحدت رویه

سایر مصوبات

آخرین مصوبات شوراها

آخرین مصوبات هیأت دولت

قوانین

تازه های مقالات فارسی چاپی و الکترونیک مرداد ماه 97

تازه های پایان نامه های فارسی مرداد ماه 1397

تازه های کتاب های خارجی مرداد ماه 97

تازه های کتاب های فارسی مرداد ماه 97

تاریخ جدید کارگاه نکات کاربردی نگارش خواسته اعلام شد.

  • تعداد رکوردها : 11057
Legal News
Torching of house in occupied West Bank draws UN official’s concern
The United Nations official coordinating the peace process toward resolving the longstanding conflict between Israel and Palestine today expressed concern about reports of yet another arson attack targeting a Palestinian family in Duma in the Israeli-occupied West Bank.
In wake of deadly Orlando attack, UN officials urge stand against spread of hatred and violent extremism
Condemning the shooting that occurred early yesterday morning in Orlando, Florida, in which 50 people were reportedly killed and dozens more were injured, United Nations officials have offered deepest condolences to the families and loved ones of those who were murdered while simply enjoying a night out with their friends at a nightclub.
UN agency urges implementation of accord to tackle illegal fishing
An international agreement aimed at tackling illegal fishing “marks the dawn of a new era,” but rapid action is needed to ensure that its implementation is effective, the head of the United Nations Food and Agriculture Organization (FAO) has said.
'Child soldiers are boys and girls we collectively failed to protect' – UN envoy
An upsurge in global conflicts and brutal war tactics continues to make children extremely vulnerable to recruitment and use by armed groups, the United Nations warned today, appealing to the international community to take greater responsibility for the boys and girls used as child soldiers or risk failing to protect them.
UN chief takes note of judgement by German court against Rwandan rebel leaders
Secretary-General Ban Ki-moon has taken note of the trial judgement handed down by a German court against the President and Vice-President of the Forces démocratiques de libération du Rwanda, also known as FDLR, which has committed war crimes in neighbouring Democratic Republic of the Congo (DRC).
Palestine moves to join International Criminal Court, numerous global treaties
Palestinian Authority officials today presented to the United Nations documents for accession to 16 international conventions and treaties, including the Rome Statute of the International Criminal Court (ICC), the world body has confirmed.
UN envoys welcome conviction of Congolese army officer for crimes against humanity
United Nations Special Representative on Sexual Violence in Conflict Zainab Hawa Bangura welcomed today the conviction of a senior army officer in the Democratic Republic of the Congo (DRC) for crimes against humanity, saying the verdict sends a “very clear message to perpetrators of sexual violence in DRC that they cannot hide behind a badge or evade justice with a uniform.”
Trafficking in children on the rise, says new UN report
One in three known victims of human trafficking is a child, and girls and women are particularly targeted and forced into “modern slavery,” according to the 2014 Global Report on Trafficking in Persons, released today by the United Nations Office of Drugs and Crime (UNODC) in Vienna.
UN General Assembly, Security Council conclude elections for ‘World Court’ judges
The United Nations General Assembly and Security Council today elected a fifth judge to a seat on the International Court of Justice (ICJ) – the principal judicial organ of the UN – following the election of four judges earlier this month.
Attacks on children 'horrific reminder' of terrible price they pay in conflict – UNICEF
Two deadly attacks on children in Ukraine and Syria on the same day this week serve as a “horrific reminder” of the terrible price youngsters are paying in these brutal wars, the United Nations children's agency said today as it urged all conflict parties to keep children out of harm's way.
UN expert panel issues guidelines on rights of women asylum-seekers, refugees
The United Nations committee tasked with monitoring implementation of the global treaty to end all forms of discrimination against women has published a set of guidelines today to ensure that the challenges faced by women in situations of displacement and statelessness are addressed and their rights enforced.
In Afghanistan, UN crime chief pledges support to combat ‘disastrous’ drug trade, corruption
Visiting Kabul over the weekend, the head of the United Nations agency combating all forms of criminal activity, met with newly-elected President Ashraf Ghani and Chief Executive Abdullah Abdullah and pledged support to counter the harmful effects of illicit drugs, organized crime and corruption on Afghanistan and its people.
Ban, UNICEF condemn deadly suicide bombing at Nigerian school
United Nations Secretary-General Ban Ki-moon strongly condemned the suicide bombing today at a government boarding school in the north-eastern Nigerian town of Potiskum, reportedly killing dozens of students and wounding countless others.
UN official applauds sentencing of militia leader for war crimes
The head of the United Nations peacekeeping mission in the Democratic Republic of the Congo (DRC) – also known by its French acronym MONUSCO – has welcomed the sentencing of a former commander of a militia group accused of war crimes as a step towards reinforcing the rule of law in the war-torn African nation.
UN marks 10 year anniversary of relationship with International Criminal Court
The United Nations and the International Criminal Court today recommitted to their decade-long relationship calling it “indispensable for a strong international community and the protection of the interests of humanity.”
Four judges elected to serve on International Court of Justice
The United Nations General Assembly and Security Council today elected four judges to seats on the International Court of Justice (ICJ), the principal judicial organ of the UN.
Smuggling of migrants tops agenda at opening of conference on organized crime
The two main routes of smuggling of migrants to Europe and North America generate nearly $7 billion a year to the smuggling networks, according to an estimate today released by the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC).
International Criminal Court opens second probe into Central African Republic violence
The Prosecutor of the International Criminal Court announced that she is opening a second investigation into the situation in the Central African Republic (CAR) with respect to crimes allegedly committed since 2012.
Cross-border aid reaches civilians displaced by ongoing violence in Libya – UN
The United Nations refugee agency said today it has, for the first time, begun sending aid into western Libya from Tunisia to help some of the tens of thousands of people displaced by weeks of fighting in Tripoli.
UN rights experts urge halt to Sri Lanka's deportations of Pakistani asylum seekers
United Nations human rights experts today expressed their grave concern over the detentions and forced deportations of Pakistani asylum seekers in Sri Lanka back to their homeland where violent attacks against religious minorities have spiked in recent years.
Amid Missouri protests, Ban urges restraint, respect for right to peaceful assembly
As protests intensify over the killing of an American teenager in Missouri, United Nations Secretary-General Ban Ki-moon today urged all parties to exercise restraint and for authorities to respect the right to peaceful assembly.
UN agency urges Europe to act to stop rising refugee, migrant deaths at sea
In the wake of recent tragedies, the United Nations refugee agency today called on European countries to take urgent action to stop the rising number of deaths among refugees and migrants attempting to reach the continent by sea.
UN welcomes release of child soldiers, commitment to get them educated
Myanmar released dozens of children and young adults from its armed forces, known as the Tatmadaw, the United Nations today confirmed, welcoming also efforts to get the people away from guns and into classrooms.
UN-backed tribunal sentences Khmer Rouge leaders to life in prison
A United Nations-backed court has found the two most senior surviving leaders of Cambodia's brutal Khmer Rouge regime guilty of crimes against humanity and sentenced them to life in prison.
UN voices concern about civilians’ safety, need for humanitarian aid
Gravely concerned for the physical safety of civilians in northern Iraq and the humanitarian situation in areas now controlled by the group, Islamic State in Iraq and the Levant (ISIL), the United Nations human rights office today called on the international community and the Governments of Iraq and the Kurdistan region to protect people affected by the fighting.
Civilian conditions in Libya ‘steadily deteriorating,’ warns UN rights office
The United Nations human rights office today expressed deep concern over the situation in Libya, where a conflict between multiple armed groups has been raging primarily in Benghazi and Tripoli.
Ahead of International Day, UN spotlights rights of indigenous peoples
Kicking off its observance of the International Day of the World’s Indigenous Peoples, the United Nations today highlighted the importance of advancing the rights those people s and communities to bridge the development gap.
As civilian casualties rise in Gaza, UN Rights Council agrees probe into alleged ‘war crimes’
The United Nations Human Rights Council today decided to launch an independent inquiry into purported violations of international humanitarian and human rights laws in the Occupied Palestinian Territory, including East Jerusalem.
Impact of Iraq conflict on minorities ‘devastating and irreversible’ – UN rights experts
In Mosul for instance, members of minorities were given an ultimatum that by July 19, they should convert, pay a tax, leave the city, or face execution. Credible reports suggest that some members of the Yazidi and Shabak communities who refused to do so were taken before religious courts and later executed.
Ban set to address leaders in Abu Dhabi weighting action on climate change
United Nations Secretary-General Ban Ki-moon will address a range of stakeholders from Government, business and civil society gathering this weekend in Abu Dhabi, United Arab Emirates, to chart new routes for reducing greenhouse gas emissions and strengthening climate resilience ahead of a UN climate change summit in September.
Brunei becomes first east-Asian country to adopt Sharia
Brunei Sultan Hassanal Bolkiah proclaimed the enactment of Sharia in the country on Wednesday.
HRW: Myanmar must protect freedom of press
Human Rights Watch (HRW) called on Myanmar Saturday to pass more protective media laws and end arbitrary arrests of journalists.
UN chief demands release of OSCE military monitors, staff in Ukraine
Secretary-General Ban Ki-moon today strongly condemned the detention of international military monitors and staff in Ukraine, and demanded that they be released “immediately, unconditionally and unharmed.”
In South Sudan, UN rights chief appeals for safety to allow displaced to return home
The United Nations human rights chief today called on the parties to the conflict in South Sudan to respect the cessation of hostilities in order to stem the suffering of ordinary civilians and to ensure that it is safe enough for those uprooted by months of violence to return to their homes.
Nepal legislature passes amnesty bill for former rebels, security forces
Nepalese lawmakers passed legislation on Friday that could grant amnesty to former Maoist rebels and security forces accused of committing various war crimes, including torture and murder, during the nation's civil war.
Florida lawmakers approve bill limiting abortions after 'viability'
The Florida Senate approved a bill Friday that will prevent most abortions after the fetus reaches viability.
Activists rally in Cairo against law curbing demonstrations
Hundreds of Egyptian activists demonstrated on Saturday against an anti-protest law, one month before a presidential election which former army chief Abdel Fattah al-Sisi is widely expected to win.
Syria: UN agency denounces killing of Palestinian refugee children
The United Nations agency assisting Palestinian refugees across the Middle East today strongly condemned the recent killing of three Palestinian refugee children in different parts of Syria, and reiterated the UN's calls on all fighters to comply with international law and protect civilians.
Syria: OPCW-UN confirms progress in removing, destroying chemical weapons
More than 90 per cent of Syria’s chemical weapons material has been removed and destroyed in country, the head of the Joint Mission of the Organization for the Prohibition of Chemical Weapons and the United Nations today confirmed.
UN urges greater action to combat sexual violence in 21 conflict countries
Despite unprecedented political momentum to fight rape in war zones, sexual violence remains a global crime affecting women, men and children in more than 20 countries, a senior United Nations official announced today urging greater action at the regional and national levels.
ICC opens preliminary investigation into alleged Ukraine crimes
The International Criminal Court (ICC) on Friday announced that it has begun a preliminary investigation into allegations of crimes against humanity in Ukraine.
خبرهای شهر دانش

تاریخ جدید کارگاه نکات کاربردی نگارش خواسته اعلام شد.

تاریخ جدید کارگاه نکات کاربردی نگارش خواسته اعلام شد.

3 شهریور 1397

تخفیف ویژه به مناسبت هفته دولت از 2 تا 8 شهریور 1397

تخفیف ویژه به مناسبت هفته دولت از 2 تا 8 شهریور 1397

3 شهریور 1397

عدم تشکیل کارگاه آموزشی نکات کاربردی نگارش خواسته

عدم تشکیل کارگاه آموزشی نکات کاربردی نگارش خواسته

24 مرداد 1397

مجله پژوهشهای حقوقی شماره 34 منتشر شد.

مجله پژوهشهای حقوقی شماره 34 منتشر شد.

10 مرداد 1397

تخفیف ویژه روز شورای نگهبان

تخفیف ویژه روز شورای نگهبان

25 تیر 1397

کارگاه آموزشی آیین نگارش حقوقی

کارگاه آموزشی آیین نگارش حقوقی

25 تیر 1397

تخفیف ویژه به مناسبت روز طب ایرانی (سنتی) 25 تیرماه 1397

تخفیف ویژه به مناسبت روز طب ایرانی (سنتی) 25 تیرماه 1397

24 تیر 1397

تخفیف ویژه به مناسبت روز تأمین اجتماعی 25 تیرماه 1397

تخفیف ویژه به مناسبت روز تأمین اجتماعی 25 تیرماه 1397

24 تیر 1397

مجله پژوهشهای حقوق جزا و جرم شناسی شماره 11 منتشر شد.

مجله پژوهشهای حقوق جزا و جرم شناسی شماره 11 منتشر شد.

21 تیر 1397

کتاب تحریم های اقتصادی در پرتو حقوق بین الملل اقتصادی منتشر شد.

کتاب تحریم های اقتصادی در پرتو حقوق بین الملل اقتصادی منتشر شد.

13 تیر 1397

  • تعداد رکوردها : 238
اخبار همایش‌های حقوقی

نشست «واکاوی قشری گری دینی و پیامدهای خشونت بار آن در جامعه بشری» برگزار شد

همزمان با روز حقوق بشر اسلامی وکرامت انسانی در کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برنامه ویژه ای با عنوان «واکاوی قشری گری دینی و پیامدهای خشونت بار آن در جامعه بشری» با حضور جمعی از اساتید و حقوق دانان کشور برگزار شد.

17 مرداد 1395

کارگاه آموزشی «مبارزه با جرایم قاچاق کالا و ارز» برگزار شد

با تلاش معاونت منابع انسانی دادگستری استان فارس و با حضور مشاور معاون حقوقی قوه قضائیه کارگاره آموزشی یک روزه ی "مبارزه با جرائم قاچاق کالا و ارز" به میزبانی دادگستری فارس برگزار شد.

16 مرداد 1395

جمع بندی سمینار تخصصی بین المللی حقوق بشر اسلامی

معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر گفت: با توجه به ناکارآمدی اسناد حقوق بشری مدرن در ارتقاء و حمایت از حقوق آحاد بشریت و جلوگیری از نقض حقوق مظلومین در کشورها و مناطق مختلف، حقوق بشر اسلامی می تواند راهکار مناسبی برای جبران این نواقص باشد.

13 مرداد 1395

کشورهای غربی حتی به مفاد اعلامیه حقوق بشری که خود تنظیم کرده اند هم پایبند نیستند

معاون بین الملل ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: متاسفانه امروز شاهدیم که برخی حکومت های به ظاهر اسلامی حقوق ملل مسلمان را تضییع می کنند و کشورهای غربی حتی به مفاد اعلامیه حقوق بشری که خود تنظیم کرده اند، هم پایبند نیستند.

12 مرداد 1395

برگزاری نشست تخصصصی حقوق بشر در کرمان در آینده نزدیک

معاون دادگستری استان کرمان گفت: ما بر اساس رهنمودها و دغدغه رهبر معظم اسلامی باید برای تبیین حقوق بشر اسلامی و احیای اعلامیه جهانی حقوق بشر اسلامی برنامه ریزی کنیم که در این راستا نیز دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری استان کرمان تشکیل شده و با حضور حقوقدانان و دستگاه های همکار فعالیت می کند و در این راستا نیز کار را با تبلیغات محیطی آغاز می کنیم و نشست تخصصصی حقوق بشر نیز به زودی برگزار می شود

12 مرداد 1395

آغاز همایش سراسری قوه قضاییه با حضور سران قوا

همایش سراسری قوه قضاییه دقایقی پیش در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

8 تیر 1395

ساختار کمیسیون اصل 90 اجازه گم شدن پرونده ها را نمی دهد

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس نهم شورای اسلامی اظهار کرد: وضعیت 17 پرونده فسادی که از سوی یکی از نمایندگان ادعا شده در مجلس ناپدید شده است از طریق مبادی رسمی پیگیری نشده و صرفا در رسانه ها مطرح شده است.

1 تیر 1395

دو نشست حقوقی بین المللی در روسیه برگزار می شود

همایش بین المللی حقوقی و دومین کنفرانس علمی کاربردی حاکمیت حقوق در شهر سن پترزبورگ روسیه با حضور هیات قضایی از ایران به سرپرستی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری برگزار می شود.

26 اردیبهشت 1395

همکاری سازمان های ذیربط در اجرای آیین نامه بعد از مراقبت معتادان + عکس

جلسه کمیته مراقبت بعد از خروج معتادان موضوع تبصره (1) ماده (16) اصلاحي قانون مبارزه با مواد مخدر با حضور نمايندگان دستگاه هاي ذيربط در سالن جلسات دادگستری تبریز برگزار شد.

19 اردیبهشت 1395

سمينار معامله با شرکت هاي خارجي پس از تحريم (بايسته هاي حقوقي)

دفتر حقوقی پرشیا دوستدار ،اتاق بازرگای ایران و انگلیس با همکاری دفتر حقوقی استفنسن هاروود برگزار می کنند: سمينار معامله با شرکت هاي خارجي پس از تحريم (بايسته هاي حقوقي)

14 اردیبهشت 1395

كارگاه تخصصي بررسي حقوقي آلودگي هوا از منظر حقوق بين الملل و حقوق داخلي

موسسه مطالعات حقوق عمومي دانشگاه تهران برگزار مي كند.

14 اردیبهشت 1395

گزارش جلسه «معرفی و دوباره خوانی کتاب حقوق بین الملل عمومی» تألیف شادروان دکتر هوشنگ مقتدر

کمیته دانشجویی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد با همکاری مرکز مطالعات عالی بین المللی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، به مناسبت سالیاد شادروان دکتر هوشنگ مقتدر، جلسه «معرفی و دوباره خوانی کتاب حقوق بین الملل عمومی» تألیف این استاد حقوق و سیاست بین الملل را در چهارشنبه 19 اسفند 1394 (سالروز وفات دکتر مقتدر) برگزار کرد.

18 فروردین 1395

گزارش شرکت تیم ايرانى شرکت کننده در المپیاد جهانی داوری تجاری بین المللی تحت عنوان ویس موت

ویس موت یکی از ٢ المپیاد بسیار معتبر دنیاست که در موضوع داوری تجاری و کنوانسیون بیع بین المللی کالا برگزار می گردد. المپیاد دیگر موت فیلیپ جساپ است که در موضوع حقوق بین الملل عمومی در شهر واشنگتن برگزار می شود.

18 فروردین 1395

گزارش تصویری همایش داوری تجاری بین المللی

گزارش تصویری همایش داوری تجاری بین المللی

23 دی 1394

گزارش کنفرانس و کارگاه اموزشی داوری تجاری بین المللی

گزارش کنفرانس و کارگاه اموزشی داوری تجاری بین المللی در تاریخ 27 و 28 ابان ماه در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی با حضور اساتید و مهمانان داخلی و خارجی و بیش از دویست نفر شرکت برگزار گردید. روز اول این کنفرانس با سخنرانی افتتاحیه جناب اقای دکتر سلیمی ریاست محترم دانشگاه علامه طباطبایی و جناب اقای دکتر علومی یزدی ریاست محترم دانشکده حقوق و علوم سیاسی آغاز گردید. پس از سخنرانی افتتاحیه، آقای دکتر محمد علی نجفی توانا ریاست محترم کانون وکلای مرکز در خصوص معرفی مرکز داوری کانون وکلای مرکز ، آقای دکتر اویس رضوانیان ریاست محترم مرکز داوری منطقه ای تهران در خصوص معرفی مرکز داوری منطقه ای تهران ، آقای دکتر اصلانیان داور مرکز داوری اتاق بازرگانی در خصوص معرفی مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.

22 آذر 1394

گزارش نشست حقوق اب به مناسبت هفته پژوهش

در آغاز هفته پژوهش، گروه حقوق عمومی و بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری معاونت پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار کرد:

22 آذر 1394

گزارش نشست نواوریهایی آیین دادرسی کیفری هفته پژوهش 94

نشست علمی « نو آوریهای قانون آیین دادرسی کیفری در زمینه اجرای احکام کیفری» به مناسبت هفته پژوهش سال 1394 در تاریخ یکشنبه 15 آذرماه 94 توسط گروه حقوق جزا و جرم شناسی با همکاری معاونت پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار گردید.

22 آذر 1394

بررسی حقوقی-جرم شناختی بزه دیدگی 8 آذر 94

موضوع نشست :بررسی حقوقی-جرم شناختی بزه دیدگی

22 آذر 1394

بزرگداشت روز جهاني حقوق بشر

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار کرد.

22 آذر 1394

قربانیان خشونت امروز، خشونت گران فردا هستند

نشست «وکیل و نفی خشونت» در تاریخ 15 آذر ماه 1394 با حضور جمعی از وکلای دادگستری مرکز و برخی استان ها برگزار شد. رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در این نشست گفت: خشونت به معنی اعمال جبر نسبت به فرد و گروه بر خلاف میل و اراده آنها برای رسیدن به اهداف خاص و معین است.

22 آذر 1394

گزارش دوره آموزشي سازماندهي داوري در دادگاه

دوره آموزشی سازماندهی داوری دادگاه در تاریخ های 19 و 20 آبان ماه با حضور حقوقدانان، وکلا، کارشناسان رسمی دادگسنری و دانشجویان حقوق برگزار گردید.

22 آذر 1394

برگزاری پانل پزشک، قانون و قصور پزشکی در همایش ملی انجمن پزشکان عمومی ایران

پانل پزشک، قانون و قصور پزشکی در همایش علمی فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران در تاریخ15/8/1394 در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد.

19 آبان 1394

تصاویر مربوط به نشست علمی مفهوم ذینفع در دادرسی مدنی و اداری

نشست برگزارشده در دانشگاه علامه طباطبایی.

19 آبان 1394

میزگرد علمی «سازمان ملل متحد و جنگ های داخلی: کامیابی ها و ناکامی ها»

شعبه غرب انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد به مناسبت هفتادمین سالگرد تأسیس سازمان ملل متحد و پانزدهمین سال فعالیت انجمن برگزار می نماید:

19 آبان 1394

گزارش نشست تخصصی «بررسی ابعاد حقوقی عملیات انفال»

نشست تخصصی «بررسی ابعاد حقوقی عملیات انفال» با ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق بین الملل آقای شایان سیداحمدی با موضوع «بررسی سیاست انفال» و سخنرانی آقای دکتر اسعد اردلان و آقای دکتر سیدقاسم زمانی و با حضور نمایندگان اقلیم کردستان عراق در تهران، روز چهارشنبه ۶ آبان ماه 1394 در موزه صلح تهران برگزار شد.

19 آبان 1394

برگزاری نشست بررسی نوآوری های قانون آئين دادرسی کيفری در دادرسی کودکان ونوجوانان

به همت معاونت پژوهشی دانشگاه علوم قضايی نشست «بررسی نوآوری های قانون آيين دادرسی کيفری در دادرسی افتراقی کودکان و نوجوانان از منظر حقوق جزا، جرم شناسی و جامعه شناسی کيفري» به مناسبت روز جهانی کودک، با حضور اساتيد و دانشجويان در مورّخ 1394/07/26 در تالار شهيد بهشتی دانشگاه برگزار گرديد

7 آبان 1394

گزارش نشست تخصصی "بررسی قانون جدید حمایت از خانواده با رویکردی انتقادی"

نشست تخصصی "بررسی قانون جدید حمایت از خانواده با رویکردی انتقادی"به مناسبت روز ملی خانواده در تاریخ 18/7/1394 به منظور فراهم نمودن مشارکت صاحبنظران و اندیشمندان برای ارائه و تبادل آرا و اندیشه های موافق و مخالف قانون جدید حمایت خانواده، در مرکز تحقیقات و کرسی حقوق بشر برگزار گردید.

7 آبان 1394

گزارش همایش " حقوق و جایگاه مردمان بومی و جوامع محلی در نظام حقوقی ایران و بین الملل " در تاریخ 20/7/94

همایش حقوق و جایگاه مردمان بومی و جوامع محلی در نظام حقوقی ایران و بین الملل در تاریخ 20/07/1394 در سالن عدالت دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی با همکاری مرکزتحقیقات و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو و مؤسسه توسعه پایدار و محیط زیست (سنستا) و با شرکت نمایندگانی از سازمانهای مختلف دولتی، ریش سفیدان و مردمان بومی و جوامع محلی، اساتید، دانشجویان و کارشناسان متخصص در زمینه حقوق و محیط زیست و سازمانهای مردم نهاد مرتبط برگزار شد.

7 آبان 1394

برگزاری دوره های LLM در دانشگاه سن دیگو برای فارغ التحصیلان حقوق بین الملل

معاونت تحصیلات تکمیلی و برنامه های بین المللی در دانشگاه سن دیگو مجموعه ای از برنامه های LLM که یکی از آنها شامل حقوق تطبیقی برای فارغ التحصیلان حقوق بین الملل (دارندگان مدرک LLM ) میشود را ارائه میدهد.

7 آبان 1394

گزارش کنفرانس سالانه انجمن بین المللی کانون های وکلای جهان – وین 2015

کنفرانس سالانه 2015 که از روز یکشنبه 4 اکتبر مصادف با 12 مهر ماه الی جمعه 9 اکتبر برابر با 17 مهر ماه در مرکز بین المللی وین در کشور اطریش با حضور بیش از 5 هزار نفر شرکت کننده از 205 کانون وکلا و صدها مؤسسات حقوقی و وکلای مستقل برگزار گردید.

7 آبان 1394

دوره آموزشی حقوق بشر

«دوره آموزشی حقوق بشر» با همکاری دفتر حقوق بشر و شهروندی دانشکده معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادقعلیه السلام و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در سه سطح برنامه ریزی شده است.

20 مهر 1394

هرآنچه در همایش روز داوری بین المللی گذشت؟

همایش روز داوری بین المللی، به مناسبت دهمین سال تاسیس مرکز منطقه ای داوری تهران و با حضور حقوقدانان و اندیشمندان صاحب نام داخلی و خارجی در تهران برگزار شد.

19 مهر 1394

بیانیه اختتامیه نشست حقوقی فاجعه منا از سوی سازمان بسیج حقوقدانان

در همایش بررسی ابعاد مختلف حقوقی فاجعه منا اساتید حقوق 30 فاجعه را از مناظر مختلف حقوقی مورد بررسی قرار دادند و در این زمینه بیانیه ای صادر شد.

19 مهر 1394

نشست علمی تسهیل طلاق و طلاق زدائی در نظام حقوق خانواده

نشست علمی با موضوع" تسهیل طلاق و طلاق زدائی در نظام حقوق خانواده" روز سه شنبه 21 مهرماه در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

18 مهر 1394

تخریب محیط زیست بخشی از فساد اقتصادی است

نشست «حق بر محیط زیست سالم از منظر حقوق بشر» روز سه شنبه هفتم مهرماه توسط کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای مرکز برگزار شد.

12 مهر 1394

طرح فراگیر بان کی مون برای مبارزه با افراطی گری

دبیرکل سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به افزایش ورود تروریست های خارجی به مناطق درگیر در جهان، طرح فراگیری را برای مبارزه با تندروی پیشنهاد داد.

8 مهر 1394

حکام آل سعود در فاجعه منا باید مورد تعقیب قرار گیرند

معاون اول دستگاه قضایی گفت که حکام آل سعود به دلیل فاجعه ای که در منا رخ داد به جهات مختلف باید مورد تعقیب و پیگیری قرار بگیرند.

8 مهر 1394

فراخوان مقاله

واحد آموزش «مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران» در راستای دانش افزایی نسبت به آموزه های حقوق کیفری بین المللی و ارتقای آگاهی نسبت به «دیوان کیفری بین المللی» در صدد تدوین «فکت شیت های حقوقی» می باشد. «فکت شیت» به مثابه یک جزوه کوتاه و مختصر است که به مخاطب اطلاعات پایه ای در ارتباط با یک موضوع خاص می دهد. زبان ساده و بیان سلیس یک فکت شیت آن را قابل استفاده برای هم مخاطب عام و هم متخصصان این حوزه می نماید.

7 مهر 1394

برگزاری سمینار حقوق و اخلاق در رشته زنان و زایمان

سمینار یک روزه حقوق و اخلاق در رشته زنان و زایمان در روزپنجشنبه مورخ 19/06/94 در سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی برگزار شد.

30 شهریور 1394

گزارش کامل نشست تخصصی «ابعاد حقوقی برجام هسته ای»*

به میزبانی انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد، برنامه جامع مشترک میان ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت ملل متحد به علاوه آلمان و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت منتج از آن، در محل خانه اندیمشندان علوم انسانی در روز ۱۲ مرداد مورد بحث و بررسی استادان و کارشناسان خبره حقوق بین الملل قرار گرفت.

18 شهریور 1394

گزارش هفتمین دور مسابقات ملی شبیه سازی جلسات دیوان بین المللی کیفری (موت کورت) یادواره هانری دونان

جنگ ها تغییر چهره می دهند اما چهره آسیب دیدگان از جنگ ها تغییر نمی کند کورنلیو سوماروگا

11 شهریور 1394

گزارش کوتاه نشست تخصصی «ابعاد حقوقی برجام هسته ای»

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد با توجه به اهمیت توافق اخیر میان ایران و پنج+یک در موضوع هسته ای که منجر به صدور قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد گردید، نشست تخصصی «ابعاد حقوقی برجام هسته ای» را با حضور استادان صاحب نظر به منظور بررسی ابعاد حقوقی برجام و قطعنامه پیش گفته، در محل خانۀ اندیشمندان علوم انسانی برگزار کرد.

11 شهریور 1394

نشست تخصصی پیش نویس نهایی لایحه عملیات بانکی با حضور نمایندگان مجلس

نشست تخصصی پیش نویس نهایی لایحه عملیات بانکی و چگونگی اصلاح و ادغام آن با طرح عملیات بانکی بدون ربا با حضور برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان اقتصادی حوزه و دولت به مدت دو روز در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزار شد.

10 شهریور 1394

گزارش دوره آموزشي موافقتنامه داوري

دوره آموزشی موافقتنامه داوری در تاریخ 7/5/1394 در اتاق بازرگانی ایران برگزار گردید. این دوره یکی از مجموعه دوره های آموزشی تخصصی داوری بود که به درخواست شرکت کنندگان دوره های قبلی، برگزار گردید.

10 شهریور 1394

نشست بررسی تاثیر مشاوره خطوط تلفنی و مددکاری اجتماعی در کاهش جرایم کودک و نوجوان

نشست تخصصی بررسی تاثیر مشاوره خطوط تلفنی و مددکاری اجتماعی در کاهش جرایم کودک و نوجوان به همت انجمن حمایت از حقوق کودکان و با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی روز دوشنبه 5 مرداد ماه در سالن حافظ خانه اندیشمندان برگزار شد.

10 مرداد 1394

بررسي راهكارهاي شناسايي وقوع خطاهاي پزشكي در كارگاهي يكروزه

راهكارهاي شناسايي ريشه هاي اصلي وقوع خطاهاي پزشكي به منظور جلوگيري از تكرار اين خطاها در كارگاه يكروزه مديريت خطر در كارشناسي خطاهاي پزشكي بررسي شد.

7 مرداد 1394

استقلال کانون ها تا زمانی که محقق نشود، تکراری نیست

رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادکستری ایران (اسکودا) گفت: کانون های وکلا بدون استقلال از جوهر و ذات خود خالی می شوند و به طور طبیعی حق مردم نیز مخدوش می شود.

4 مرداد 1394

وکالت با همه سوابق کهن، به نیازهای تازه نیز پاسخ می دهد

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به همایش بین المللی استقلال حرفه وکالت و کانون های وکلای دادگستری از منظر بین المللی توسط استقلال کانون های وکلا و به تبع آن استقلال وکیل بر اساس میثاق های بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

4 مرداد 1394

  • تعداد رکوردها : 629
تعداد بازدید کنندگان کل :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
362251538
اکنون :
311