جستجو

  گروههای پژوهشی:

گروه‌های پژوهشی پژوهشكده حقوق در حال حاضر عبارتند از:

  1. گروه پژوهشی حقوق خصوصی
  2. گروه پژوهشی حقوق جزا و جرم شناسی
  3. گروه پژوهشی حقوق عمومی و بين الملل

 

گروههای پژوهشی پژوهشکده حقوق متشکل از اعضای هیات علمی و تعدادی از محققان برجسته  ‌کشور هستند و علاوه بر اعضاي رسمی هیات علمی گروههاي  پژوهشي، تعداد  زيادي  از محقّقان، استادان  و دانشجويان نيز با پژوهشكده همكاري مي‌نمايند .

پژوهشكده حقوق تعدادي طرح پژوهشي را نيز اجرا كرده است که حاصل برخی از آنها در سالهای گذشته در قالب کتاب یا مقالات یا بخشهای ویژه مجله پژوهشهای حقوقی منتشر شده است یا نتایج متعلقه به دستگاههای سفارش دهنده طرحهای پژوهشی تحویل گردیده است.

 

 ترجمه و تأليف كتاب نيز در دستور كار پژوهشكده حقوق قرار دارد كه تاكنون چند اثر منتشر شده و تعدادي ديگر در دست انتشار است. همچنين برگزاري سخنرانيها و محافل علمي و نقد و بررسي نيز از ديگر فعاليتهاي پژوهشكده است.
پژوهشكده حقوق، خانه حقوقدانان و صاحبنظران حقوقي كشور براي تبادل اطلاعات و آراء و انديشه‌هاي حقوقي است  و تلاش دارد با پشتیبانی علمی از باشگاه اندیشه های حقوقی و اتاق های فكر آن ، و ارتباط مستمر با نخبگان و دست اندرکاران رشته های مختلف علمی، اقتصادی، بازرگانی و دولتی ، محيطي مناسب را براي فهم بهتر مشكلات موجود و عملی در نظام حقوقي ايران فراهم کند و درک درستی از مشکلات متن جامعه و نیازهای عینی مردم پیش روی اندیشمندان حقوقی کشور برای دستیابی به توسعه و ترقي نظام حقوقي كشور بگذارد.


 
پژوهشكده حقوق با اعتقاد راسخ به ضرورت پژوهشهای حقوقی بعنوان شرط اصلی برای توسعه کشور و تامین عدالت و سعادت ملت ایران تمام همت خود را برای تدارک محققان مورد نیاز در اجرای طرحهای پژوهشی صرف کرده است. گروههای پژوهشی به دو شيوه به اجراي طرحهاي پژوهشي مبادرت ورزیده اند. در شيوه اول پژوهشکده با درك ضرورت پژوهش در حوزه‌هاي مورد ابتلاي كشور، برخي طرحهاي پژوهشي را به ابتكار خود تعريف و اجرا كرده و توسعه دکترین حقوقی را مورد توجه قرار داده است.

 

در شيوه دوم مؤسسه مجري طرحهاي پژوهشي بوده است كه توسط ديگر نهادهاي دولتي يا غير دولتي به مؤسسه سفارش داده شده است.

 

پژوهشکده حقوق با بهره بردن از محققان برجسته و همکاری اساتید بزرگ حقوق کشور و طیف وسیعی از دانشجویان و با تکیه بر کامل ترین کتابخانه های تخصصی حقوقی کشور ، آمادگی دریافت سفارش طرحهای پژوهشی را داراست.

 

همچنین نظارت بر اجرای مشترک طرحهای پژوهشی یا تشکیل اتاق فکر مشترک و روشهای دیگری بعنوان مدلهای همکاری این پژوهشکده با سایر موسسات و دستگاهها می باشد.

 

لطفا درصورتیکه مایلید طرح پژوهشی مورد نظر خود را سفارش دهید و یا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید با شماره تلفن موسسه، معاونت پژوهشی و یا با ایمیل submit@sdil.ac.ir تماس حاصل نمایید.

 

تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
362251268
اکنون :
126